Biblioteka Zamiejscowego Wydziału Społeczno-Ekonomicznego w Gorzowie Wielkopolskim jest najmłodszą spośród wszystkich wydziałowych bibliotek uniwersyteckich. Powołana w czerwcu 2015 roku ma na celu udostępnianie książek, czasopism oraz innych materiałów dydaktycznych zgodnych z profilem kierunkowym uczelni.

Zgromadzony księgozbiór jest kompilacją tytułów będących własnością Biblioteki Głównej Uniwersytetu Szczecińskiego oraz pozyskanych w darze od Wielkopolskiej Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Jarocinie. Zbiory będą sukcesywnie powiększane poprzez zakup nowości zarówno ze środków wydziałowych jak i uniwersyteckich.

Przekazywany do dyspozycji studentów zasób stanowią głównie współczesne podręczniki i publikacje dotyczące w szczególności prawa, administracji, stosunków międzynarodowych, Unii Europejskiej, ekonomii, finansów, socjologii oraz organizacji i zarządzania. Dopełnieniem księgozbioru są pozycje z takich dziedzin jak historia powszechna, filozofia czy związki wyznaniowe.

W bibliotece (od stycznia 2016 roku) prowadzona będzie prenumerata siedmiu tytułów czasopism ogólnopolskich i branżowych, w tym „Rzeczpospolitej”, „Gazety Wyborczej” i „Gazety Prawnej”. W ramach przygotowanych stanowisk komputerowych filia zapewnia dostęp do bezpłatnego internetu, katalogu bibliotecznego KOHA oraz prasy on-line będącej na stanie Biblioteki Głównej US.

Skontaktuj się z nami!


(91) 444-10-84


ul. Myśliborska 30, 66-400 Gorzów Wielkopolski
e-mail: p.nahalewicz@bg.szczecin.pl

Wtorek - Czwartek

8:00-16:00*

SOBOTA

9:00-13:00

Oparte na Wordpress, stworzone przez ODSK BG US | Polityka plików cookie