BG US
PICKER KONTRAST POLSKI ANGIELSKI NIEMIECKI WŁOSKI germ

A A A

Regulamin

1. Z wypożyczalni mogą korzystać pracownicy i studenci Instytutu Filologii Germańskiej Uniwersytetu Szczecińskiego.

2. Osoby spoza Instytutu mogą korzystać z czytelni w miarę wolnych miejsc, za zgodą dyżurnego bibliotekarza.

3. Czytelnicy zapisywani są do biblioteki na podstawie legitymacji studenckiej.

4. Wypożyczane są książki występujące w co najmniej 3 egzemplarzach.

5. Studenci mogą wypożyczać jednorazowo najwyżej 3 lektury obowiązkowe na okres 2 tygodni.

6. Liczba książek na koncie czytelnika nie może przekroczyć 5 woluminów.

7. Na każdą wypożyczaną książkę należy wypisać rewers. Sygnatury książek wypożyczanych wypisujemy na odwrotnej stronie rewersu.

8. Termin zwrotu wypożyczonych książek może być prolongowany u dyżurnego bibliotekarza, a także telefonicznie ( nr tel. 434-20-18).

9. Biblioteka określa kategorie zbiorów przeznaczonych do udostępniania wyłącznie na miejscu w czytelni.

10. Za nieterminowy zwrot wypożyczonych książek obowiązują opłaty wg regulaminu (i cennika) Biblioteki Głównej US.

11. Warunkiem korzystania z wypożyczalni w nowym roku akademickim jest rozliczenie się z ubiegłorocznych wypożyczeń do dn. 30 czerwca każdego roku.

12. Studenci i pracownicy US odchodząc z uczelni powinni uzyskać poświadczenie uregulowania wszystkich zobowiązań wobec Biblioteki.

13. Wypożyczający winni zgłaszać dyżurnemu bibliotekarzowi wszelkie zauważone przez nich uszkodzenia książek, w przeciwnym razie będą za nie odpowiedzialni.

14. W przypadku uszkodzenia lub zagubienia wypożyczonego dzieła czytelnik zobowiązany jest do:

  • odkupienia identycznego egzemplarza (wydanie to samo lub nowsze)
  • odkupienia innego tytułu wskazanego przez bibliotekarza
  • pokrycia kosztów sporządzenia odbitki kserograficznej i oprawy introligatorskiej (egzemplarz zniszczony nadal pozostaje własnością biblioteki)

15. Przed wejściem do Biblioteki należy zostawić w szatni okrycia wierzchnie, parasole, torby o dużych gabarytach itp., a podręczne torby – w zamykanej szafie.

16. Wchodząc do Biblioteki czytelnik powinien wpisać się do zeszytu odwiedzin.

17. Wynoszenie książek, czasopism i innych materiałów bibliotecznych na ksero odbywa się tylko za zgodą bibliotekarza dyżurnego, po wypisaniu rewersu i zostawieniu legitymacji studenckiej.

18. Książki wypożyczane na noc należy zwrócić do godz. 9:30 dnia następnego.

19. W Bibliotece nie wolno palić papierosów, spożywać posiłków, głośno rozmawiać. Telefony komórkowe powinny być wyłączone.

20. Biblioteka posiada 2 stanowiska komputerowe z dostępem do zakupionych baz i sieci Internet.

Osoby posiadające własny sprzęt komputerowy mogą korzystać z sieci bezprzewodowej na terenie budynku IFG.