Biblioteka Główna - Dostęp testowy do bazy MLA International Bibliography with Full Text

Uniwersytet Szczeciński

mlalg_ebscohost_20Informujemy o uruchomieniu dostępu testowego do bazy MLA International Bibliography with Full Text .

MLA International Bibliography with Full Text jest pełnotekstową wersją bazy bibliograficznej MLA International Bibliography. Baza jest wydawana przez Modern Language Association (MLA) i zawiera elektroniczną wersję bibliografii oraz zapewnia użytkownikom dostęp do blisko 1000 pełnotekstowych czasopism. Część bibliograficzna bazy sięga lat 20. XX wieku i posiada ponad 2.8 miliona rekordów bibliograficznych.

Tematyka obejmuje: literaturę, języki współczesne, językoznawstwo, folklor, teorię literatury i krytykę literacką, sztukę dramatyczną oraz historyczne aspekty drukarstwa i działalności wydawniczej. Baza zawiera również informacje na temat retoryki i kompozycji, historii, teorii i praktyki nauki języka i literatury.

Link bezpośredni do bazy MLA International Bibliography with Full Text:

https://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&groupid=main&profile=ehost&defaultdb=mlf

Do bazy włączono także bazę MLA Directory of Periodicals, w której użytkownicy znajdą informacje na temat ok. 6,000 czasopism i książek, z których pochodzą rekordy bibliograficzne zawarte w bazie oraz własny tezaurus stowarzyszenia MLA, używający deskryptorów dla każdego rekordu w bibliografii i przeszukiwalny katalog wybitnych autorów z hiperłączami do krótkich przypisów.

Link bezpośredni do MLA Directory of Periodicals:

https://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&groupid=main&profile=ehost&defaultdb=kah

Baza została dodana na platformę EBSCOhost http://search.ebscohost.com/ oraz wyszukiwarki EDS i jest dostępna ze wszystkich komputerów sieci US lub zdalnie, z komputerów domowych i urządzeń mobilnych.

Termin:13.05 – 12.07.2019 r. 

mla-tlo

Skontaktuj się z nami!
Informacje tel.:

(91) 444-24-05
fax.: (91) 444-23-62
ul. Tarczyńskiego 1, 70-387 Szczecin
e-mail: info[at]bg.szczecin.pl

Godziny otwarcia Biblioteki

 

 

 

Oparte na Wordpress, stworzone przez ODSK BG US | Polityka plików cookie