Pozdrawiamy!
Biblioteka Główna Uniwersytetu Szczecińskiego
KSIĄŻKA NIE ZOSTAŁA ZAPROPONOWANA
Wystąpił błąd lub w formularzu zostały użyte zakazane znaki. Prosimy spróbować później, jeżeli problem nie ustąpi, będziemy wdzięczni za zgłoszenie sytuacji w Bibliotece Głównej.
Przepraszamy.
Biblioteka Główna Uniwersytetu Szczecinskiego
Szkolenie biblioteczne jest obowiązkowe dla wszystkich studentów I roku studiów stacjonarnych i niestacjonarnych pierwszego i drugiego stopnia
Wydziału Kultury Fizycznej i Zdrowia oraz studentów niżej wymienionych kierunków Wydziału Humanistycznego:
– bałtyckie studia kulturowe,
– dziennikarstwo i komunikacja społeczna,
– dziennikarstwo i zarządzanie mediami,
– filologia angielska,
– filologia germańska,
– filologia hiszpańska,
– filologia norweska,
– filologia polska,
– filologia romańska,
– filologia rosyjska,
– global communication,
– italianistyka z elementami studiów nad chrześcijaństwem,
– lingwistyka dla biznesu – tłumaczenia rosyjsko-polsko-niemieckie,
– przekład rosyjsko-polski z dodatkowym językiem obcym,
– studia pisarskie.
Warunkiem zaliczenia szkolenia bibliotecznego jest osiągnięcie co najmniej 60% poprawnych odpowiedzi w teście elektronicznym,
który jest dostępny w zakładce „Test i login studenta”. W formularzu rejestracyjnym należy wybrać „Biblioteka Międzywydziałowa”.
Potwierdzeniem zaliczenia testu jest wpis do indeksu, który można uzyskać w Informatorium Biblioteki Międzywydziałowej (I piętro).
UWAGA! Do zaliczenia szkolenia bibliotecznego konieczne jest zapoznanie się ze wszystkimi częściami prezentacji.
Zdalny dostęp do baz on-line dla komputerów spoza uczelnianej sieci komputerowej możliwy jest dla każdego zarejestrowanego pracownika i studenta US posiadającego kartę biblioteczną lub międzybiblioteczną, wystawioną przez Bibliotekę Główną US.
Biblioteka Międzywydziałowa będzie na bieżąco dostosowywała zasady obsługi Czytelników do wytycznych Dyrektora Biblioteki Uniwersytetu Szczecińskiego – prosimy o regularne śledzenie komunikatów na stronie internetowej BM.
Polecamy usługi zdalne – m.in. dostęp do baz danych online, wirtualnej czytelni IBUK Libra, a dla studentów przygotowujących prace dyplomowe oferowane w Serwisie Cyfrowym Biblioteki Międzywydziałowej materiały szkoleniowe.
Kody do wirtualnej czytelni IBUK Libra można otrzymać w Bibliotece Głównej (tel. 91 444 24 05 lub 91 444 24 57, e-mail: info[at]bg.szczecin.pl).
Zamówienia na książki do wypożyczenia oraz rezerwacje materiałów do skorzystania na miejscu prosimy składać wyłącznie drogą elektroniczną.
Od 10.11.2020 r. biblioteka oferuje usługę „zamów skan”. Mogą z niej skorzystać pracownicy, studenci, słuchacze studiów podyplomowych oraz doktoranci US, którzy posiadają ważne, nieobciążone zaległościami konto biblioteczne. Zamówienie na skan fragmentu publikacji należy wysłać na adres: bm@bg.szczecin.pl.
1. Z usługi „zamów skan” skorzystać mogą pracownicy, słuchacze studiów podyplomowych, doktoranci oraz studenci US posiadający ważne konto biblioteczne nieobciążone zaległościami.
2. Skanujemy pojedyncze rozdziały z monografii, artykuły z czasopism oraz fragmenty książek, które w zależności od objętości publikacji umożliwiają zapoznanie się z określonym zagadnieniem stanowiącym przedmiot publikacji, ale nie wyczerpują całej jej treści.
3. W ramach usługi nie skanujemy zbiorów specjalnych, w złym stanie zachowania i mających format większy niż A3.
4. Zamówienia realizowane są według kolejności wpływu i w miarę możliwości technicznych danej biblioteki.
5. Zamówienie na skany fragmentów publikacji z księgozbioru Biblioteki Międzywydziałowej należy wysyłać na adres:
Biblioteka Międzywydziałowa – bm@bg.szczecin.pl, tel. 91 444 26 41 lub 91 444 30 19.
6. W zamówieniu należy podać dane niezbędne do zidentyfikowania czytelnika i odnalezienia artykułu, bądź fragmentu książki.
7. Bibliotekarze potwierdzają otrzymanie zamówienia oraz przekazują informację na adres czytelnika.
8. Szczegółowe informacje dotyczące usługi można uzyskać telefonicznie lub mailowo, kontaktując się z Biblioteką Główną lub bibliotekami sieci.
9. Biblioteka Główna i biblioteki sieci nie udzielają zezwoleń na publikację oraz nie odpowiadają za dalsze wykorzystanie materiałów reprodukowanych ze swoich zbiorów, a podlegającym ochronie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r.
10. Z zeskanowanych materiałów można korzystać w ramach dozwolonego użytku osobistego oraz dydaktycznego.
11. Biblioteka Główna oraz biblioteki sieci nie biorą odpowiedzialności za ewentualne naruszenie prawa autorskiego dokonanego przez osobę składającą zamówienie.
12. Złożenie zamówienie jest równoznaczne z akceptacją regulaminu usługi.
Zamówienia na książki do wypożyczenia oraz rezerwacje materiałów do skorzystania na miejscu prosimy składać wyłącznie drogą elektroniczną.
Aby zdalnie zarejestrować się do systemu bibliotecznego, należy:
1. Wypełnić na stronie internetowej biblioteki formularz Wstępna rejestracja(pamiętając o zanotowaniu nadanego przez system tymczasowego numeru rejestracji).
2. Przesłać na adres Biblioteki Międzywydziałowej (bm[at]bg.szczecin.pl) następujące informacje:
* tymczasowy numer nadany przez system rejestracji, * 13-cyfrowy numer z legitymacji studenckiej (znajdujący się pod kodem kreskowym).
3. Po otrzymaniu wiadomości potwierdzającej zarejestrowanie się do systemu bibliotecznego:
uprzejmie informujemy, że od roku akademickiego 2019/20 wszelkie należności wynikające z regulaminu korzystania z wypożyczalni
bibliotek Uniwersytetu Szczecińskiego należy wpłacać na rachunek bankowy uczelni:
Bank Pekao SA nr 86 1240 3927 1111 0000 4099 0732
W tytule płatności prosimy wpisać:
Biblioteka US – imię i nazwisko – opłata za nieterminowy zwrot książek
lub
Biblioteka US – imię i nazwisko – opłata za abonament
Jednocześnie informujemy, że:
1. Zwrot książek do odpowiedniej biblioteki Uniwersytetu Szczecińskiego automatycznie wstrzymuje naliczanie opłaty.
2. Opłatę za nieterminowy zwrot książek prosimy uiścić dopiero po ich zwrocie.
3. Potwierdzenie dokonania wpłaty należy okazać w bibliotece lub przesłać drogą elektroniczną na adres: bm[at]bg.szczecin.pl
4. Nieuregulowane zobowiązania, które przekroczą kwotę 20 złotych, blokują możliwość wypożyczania kolejnych książek.
Ibuk Libra to wirtualna czytelnia umożliwiająca bezpłatne korzystanie z e-booków.
Dostęp do kolekcji US z komputerów domowych oraz urządzeń mobilnych można uzyskać, wysyłając prośbę na adres Wypożyczalni BG US: info@bg.szczecin.pl,
a także telefonując pod numer: 91 444 24 05 (od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00-14.00).
W ramach subskrypcji na rok 2020/21 (ważnej do kwietnia 2021 r.) został uruchomiony dostęp do wybranych publikacji czytelni. W aktualnej kolekcji Uniwersytetu Szczecińskiego znajdują się publikacje wybrane dla Biblioteki Międzywydziałowej(195 pozycji):
– z zakresu filologii polskiej, kulturoznawstwa, medioznawstwa i dziennikarstwa (kolor beżowy),
– z zakresu filologii obcych (kolor żółty),
– z zakresu kultury fizycznej i promocji zdrowia (kolor niebieski).
Na platformie czytelni Ibuk Libra domyślnie prezentowane są publikacje dostępne w kolekcji US. Aby wyświetlić kolekcje dziedzinowe, należy skorzystać z menu „kategorie”. Aplikacja myIBUK pozwala tworzyć własne kolekcje książkowe, zapewnia również dostęp do zaawansowanych funkcji oferowanych przez wydawcę.