Biblioteka WZiEU jest jedną z bibliotek wydziałowych działających w sieci biblioteczno-informacyjnej Uniwersytetu Szczecińskiego, na której czele znajduje się Biblioteka Główna. Biblioteka powstała w 1999 r. w wyniku podziału Biblioteki Ekonomicznej na dwie biblioteki w momencie rozłączenia lokalowego WZiEU i WNEiZ oraz przeniesienia lokalizacji WZiEU do nowej siedziby przy ul. Cukrowej. Ma charakter ogólnodostępny.
Od połowy 2013 roku Biblioteka mieści się w nowym budynku, którego budowa została zrealizowana dzięki funduszom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Obecnie Biblioteka jako Centrum Informacji Menedżerskiej znajduję się na 2 poziomach (łącznie ok, 2 tys. m2), posiada 60 stanowisk komputerowych dla czytelników oraz kilkanaście pokoi pracy grupowej (GroupRoom System), z których korzystać mogą na równych prawach przedstawiciele środowiska akademickiego i biznesowego.
Biblioteka wyposażona jest w system obsługi RFiD, pozwalający na efektywne wypozyczania i zwroty (kiosk multimedialny, wrzutnia do zwrotów książek).
Nowoczesne wyposażenie, bogaty księgozbiór ekonomiczny (w tym książki obcojęzyczne), dostep do licznych baz on-line, możliwość korzystania ze zbiorów przez wszystkich zainteresowanych tworzy z Biblioteki WZiEU – Centrum Informacji Menedżerskiej.Od 2019 roku zmiana nazwy Biblioteka Kampusowa CUKROWA/KRAKOWSKA EFZ
Profil gromadzonych zbiorów jest zgodny ze specyfiką WZiEU, czyli księgozbiór dostępny w Bibliotece obejmuje następującą tematykę:
– ekonomia (makro- i mikro-),
– polityka społeczno-gospodarcza, polityka regionalna (samorząd terytorialny)
– marketing, organizacja i zarządzanie,
– usługi: transport, poczta, łączność, telekomunikacja, logistyka i gospodarka materiałowa,
– turystyka i hotelarstwo,
– europeistyka ( Unia Europejska, wspólnoty gospodarcze ), gospodarka światowa, międzynarodowe stosunki gospodarcze,
– finanse, bankowość, rachunkowość,
– statystyka, ekonometria i badania operacyjne.
Księgozbiór liczy obecnie ok. 30 tys. wydawnictw zwartych (liczba nowości stale wzrasta) oraz 2,5 tys. wydawnictw ciągłych.
Książki wypożyczane są na miesiąc czasu lub 2 tygodnie z możliwością ich prolongaty.
Zbiory Biblioteki oznaczone są sygnaturami:
Tc – wydawnictwa ciągłe (dostępne tylko w Czytelni – czasopisma i periodyki)
TS – wydawnictwa zwarte do 1999 roku
TM – wydawnictwa zwarte udostępniane w Wypożyczalni
T – wydawnictwa zwarte dostępne w Czytelni i Wypożyczalni (szczegółowe informacje o lokalizacji książki podaje katalog on-line)
9:00 - 19:00
Soboty wyłącznie zjazdowe 09:00 - 14:00